מבצע יום הולדת

מבצע יום הולדת

image

נולדתי... אז מה קרה כאן?חוגגים את הפוטנציאל? את העתיד? או אולי את ההווה? מדוע לחגוג יום הולדת?
לאחרונה הונהג מחדש יום ההולדת כאירוע יהודי בעל חשיבות רוחנית. הרבי הקודם מליובאוויטש (רבי יוסף יצחק שניאורסון, 1880–1950) קרא לציין את התאריך חי באלול, יום הולדתם של שני אישים דגולים בתנועה החסידית: רבי ישראל בעל שם טוב, מייסד החסידות, ורבי שניאור זלמן מליאדי, מייסד חסידות חב"ד. כיום מקובל ונפוץ בקרב היהודים – במיוחד בין החסידים – לחגוג את ימי הולדתם של הצדיקים ושל מנהיגי ישראל, וכן שכל אדם יהפוך את יום הולדתו שלו לזמן המוקדש לחגיגה אך גם להתבוננות פנימה לתוך נשמתו, על-מנת לערוך חשבון נפש מהשנה החולפת.

אין זה מקרה שהולדתה המחודשת של חגיגת יום ההולדת שזורה ושלובה בהולדתה המחודשת של החסידות. אחד ממסריו המרכזיים של הבעל שם טוב ושל תלמידיו הוא גם המסר העיקרי של יום ההולדת במהותו האמיתית:

"אתה כיחיד", כך אומרים גדולים החסידות, "הנך מיוחד, ייחודי ואין בלתך. אין אדם בעולם, אין אדם כלשהו שחי אי פעם עלי אדמות, ואף אין אדם שיחיה אי פעם בעתיד, שיכול למלא את תפקידך המיוחד והספציפי שאותו נתן לך האלוקים".

איזה יום יש מיוחד בו שמח כל אחד? יום הולדת. בבית חב"ד אנו מקיימים שרות מיוחד המאחל לך מזל טוב ביום הולדתך ומזכיר לך כיצד לחגוג את יום הולדתך כיהודי ילדים צעירים יקבלו גם מתנה ליום הולדתם - ספרון. רוצים להצטרף? אנא שלחו אימייל עם פרטיכם האישיים (שם מלא, מין, תאריך לידה, כתובת) לbirthday@karmiel.co.il כתובת מייל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת <!-- document.write( '</' ); document.write( 'span>' ); //--> וצפו לקבלת ה"מזל טוב" בדואר...

 

 • שדרות נשיאי ישראל 7, כרמיאל
 • שעות פתיחה:
  א, ב, ד, ה:
  10:00-13:00
  16:00-19:00
  ג: 10:00-13:00
  ו: 9:30-12:30
 • טלפון: 9988915
  פקס: 9883449
 • אימייל: chabad@karmiel.co.il

אודותינו

בית חב"ד כרמיאל נוסד בשנת 1980. מטרתנו היא להביא את אור היהדות והחסידות לכל בית ישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת. אצלנו רואים בכל יהודי חוליה בשרשרת אחת שלמה - "עם ישראל" ומכאן החשיבות שכל יהודי ישמור על זהותו וידבק בערכיה הנצחיים של האומה. חב"ד מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. קרא עוד

צוות בית חב"ד נשלחו לכרמיאל ע"י הרבי מליובאוויטש, והם עומדים לרשותכם בכל נושא יהודי. לחץ כאן ליצירת קשר